Джерело: unian.ua

Робоча група, що проводила перевірку за рішення Головнокомандувача Збройних Сил України Олександра Сирського в 59 окремій мотопіхотній бригаді імені Якова Гандзюка, не виявила випадків видання злочинних наказів.

Про це йдеться в повідомленні Військової служби правопорядку у Збройних Силах України. Перевірка проводилася за дорученням Сирського для перевірки фактів про які писала захисниця “Азовсталі” Катерина Поліщук з позивним “Пташка” у  зверненні до президента України Володимира Зеленського щодо дій командира 59-ї окремої мотопіхотної бригади Богдана Шевчука. 

Військова служба правопорядку зазначає, що роведено роботу з командирами підрозділів, особовим складом, здійснено перевірку прийнятих рішень та бойових розпоряджень командування бригади. Окрім того, досліджено питання організації виконання бойових завдань.

“Робоча група, що проводила перевірку, не виявила випадків видання злочинних наказів. Водночас, встановлено окремі факти управлінських рішень та чинники, які можуть негативно впливати на хід виконання бойових завдань військовою частиною”, – сказано в повідомленні. 

Зазначається, що керівництвом ЗС України ухвалено “належні рішення та вжито низку заходів”, спрямованих на попередження подібних випадків. “Окремих посадових осіб командування бригади притягнуто до відповідальності”, – повідомляє Військова служба правопорядку ЗСУ.

Конфлікт у 59 бригаді – що передувало

Як повідомляв УНІАН 14 липня, захисниця “Азовсталі” Катерина Поліщук з позивним “Пташка” звернулася до президента України Володимира Зеленського, аби було проведено службове розслідування щодо дій командира 59-ї окремої мотопіхотної бригади Богдана Шевчука. Вона  зазначала, що понад рік як парамедикиня перебувала у зоні ведення бойових дій пліч-о-пліч з 59 ОМПБр ім. Якова Гандзюка.

За її словами, після призначення через “родинні зв’язки” вищого військового керівництва Богдана Шевчука на посаду командира 59 ОМПБр з квітня 2024 року виникли проблеми. “Пташка” наголошувала, що мають місце “злочинні накази” командира, нехтування життям та здоровʼям особового складу, що призвело “до гибелі великої кількості військовослужбовців, в тому числі і з високих керівних посад”. Зазначала, що відбувалося усунення всіх “незгодних” командирів. “Пташка” підкреслила, що через нелюдське та непрофесійне ставлення Шевчука, вона була змушена припинити співпрацю з цією бригадою.

Раніше начальниця медслужби батальйону “Вовки Да Вінчі” Аліна Михайлова повідомила про конфлікт у 59 бригаді через неналежну якість надання допомоги на рівні медроти. Вона зазначила, що її звернення майже проігнорували. 

15 липня Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський відреагував на інформацію в мережі про великі втрати особового складу через новопризначеного командира 59 окремої мотопіхотної бригади нашої армії. Він ухвалив рішення щодо виїзду в зону відповідальності з’єднання комплексної робочої групи на чолі з начальником Військової служби правопорядку ЗС України.