Джерело: unian.ua

У вересні майже закінчується посів насіння, і роботи у дачників меншає. Головним завданням місяця стає збір врожаю. Коли всі фрукти та овочі зібрані, ділянку прибирають і готують до землі. Наприкінці місяця можна посадити озимі культури.

Від Місяця залежить врожайність і здоров’я рослин. Досвідчені дачники орієнтуються на фази супутника, плануючи роботу на ділянці. Місячний посівний календар підкаже, в які дні можна зайнятися обробкою саду і посівами, а коли краще відкласти всі справи.

Місячний посівний календар на вересень 2024

1 вересня – зібрані сьогодні овочі довго зберігатимуться, а цибулини і насіння пролежать до наступного року. Можна підготувати сад до зими – зайнятися санітарною обрізкою, обробити від шкідників, внести осінні добрива. Хороший день для пересадки квітів.

2-4 вересня – дні молодика. Рослини краще не чіпати – вони стають вразливими.

5-8 вересня – можна садити і пересаджувати виноград, іпомею, троянду, горох та інші виткі культури. Збір урожаю пасльонових і баштанних культур, капусти, фруктів. Можна вносити мінеральні підживлення і замочити насіння, але краще відкласти обробки від шкідників і щеплення.

9-11 вересня – вдалі дні для ручного збору цибулин і насіння, пересаджування квітів із клумби в горщики, заготівлі живців. Зібрані сьогодні плоди і квіти для букета довго збережуться свіжими. Не рекомендується нічого садити і сіяти, пасинкувати рослини і рясно поливати.

12-15 вересня – хороші дати для посіву озимих культур. Можна внести органічні та мінеральні добрива. Заготівля насіння і цибулин, розмноження і поділ рослин, пересадка рослин у горщик і теплицю. Можна замульчувати рослини і накрити грядки від морозів.

16-19 вересня – дні повного місяця. Посівний календар не рекомендує турбувати рослини. Можна заготовлювати субстрат, зробити прибирання, знищити бур’яни, зібрати опалі фрукти.

20-22 вересня – нанесені в ці дні рани довго гоїтимуться, тому не варто обрізати гілки і коріння, видаляти вуса полуниці, зрізати зів’ялі частини рослин. Можна зайнятися посівом озимих культур і сидератів, посадити тепличні овочі. Вдало пройде лікування саду від хвороб, а добрива принесуть подвійну користь.

23-26 вересня – хороші дні для пасинкування і живцювання, санітарної обрізки винограду і живоплоту. Однак не рекомендується рясно поливати ділянку, а також садити і пересаджувати рослини.

27-29 вересня – збір і замочування насіння, заготівля живців, експерименти з розмноженням рослин і виведенням нових сортів. Пересадка квітів і чагарників. Можна збирати врожай і зрізати квіти. Не рекомендується ділити коріння, садити багаторічники, а також застосовувати отрутохімікати.

30 вересня – збір урожаю пізніх овочів і фруктів. Обробка і побілка саду. Мульчування грядок і захист від морозів. Можна удобрювати ділянку й обробляти фунгіцидами. Не рекомендується садити троянди і малину, зрізати квіти і рясно поливати рослини.