Джерело: unian.ua

Люди, які не можуть назвати себе професіоналами птахівництва, методом проб і помилок намагаються з’ясувати, як краще господарювати. Одна з таких дилем – для чого півень у курнику і чи точно не можна отримати бажаний результат без його присутності. УНІАН готовий відповісти на всі животрепетні запитання.

Навіщо в курнику півень – головна причина

Перш ніж думати про купівлю “Петьки”, визначтеся, з якою метою ви тримаєте курей – на м’ясо, для яєць або хочете потомства. Від мети залежить і відповідь на найголовніше запитання. Чи можна тримати курей без півня? Звичайно, якщо птах у курнику заради свіжих яєць, які можна вживати в їжу. Вісник зорі вам не потрібен – курка відмінно впорається сама і приблизно в півроку почне нестися. Те ж саме стосується і свіжого м’яса, адже різати птицю ви будете незалежно від наявності або відсутності “Петьки”.

Інша справа – чи потрібен півень для курчат, якщо вам хочеться їх розводити. Відповідь однозначно позитивна, бо саме голосистий помічник запліднює курку, без нього курча в яйці не з’явиться.

Навіщо потрібен півень у курнику ще

Друга причина, через яку досвідчені птахівники заводять півня, полягає в його здатності організовувати несучок. На жаль, птахи схильні до конфліктів між собою – іноді можуть закльовувати один одного до крові, влаштувати бійку. Що роблять півні з курми достеменно невідомо, але якимось магічним чином голосистий чоловік у курнику заспокоює решту. Існує тенденція, що поранені кури несуться гірше, тому той факт, що півень може не тільки запобігти бійці, а й зупинити сутичку, яка вже почалася, позитивно впливає і на атмосферу в колективі, і на якість (кількість) яєць.

Звідси стає зрозуміло, які яйця кращі – з півнем чи без. Попри те, що ні за смаком, ні за хімскладом запліднені яйця нічим не відрізняються від незапліднених, вважається, що кури, які несуться в присутності півня, дають більш якісні яйця. Усе тому, що півень не тільки стежить за порядком у курнику, а й за тим, щоб усі птахи вдосталь їли, спали й гуляли, вчасно щипали травичку та не потрапляли в лапи котів. У таких курей раціон багатший, стресу менше, а значить і яйця смачніші.