Джерело: ukrinform.ua
Згідно з реформою виборчого законодавства в Німеччині, після наступних виборів у Бундестазі має бути менше парламентарів, що зекономило б державі чимало грошей.

Це підрахували експерти Інституту економічних досліджень Німецького економічного інституту Кельна, передає Укрінформ.

Відповідно до аналізу, Бундестаг з 630 депутатами обходився б федеральному уряду на 125 мільйонів євро щороку дешевше, ніж нинішні 733 обранці.

Зарплати 103 депутатів сягають лише 13 мільйонів євро. Найбільша ж економія, близько 45 мільйонів євро, буде досягнута за рахунок скорочення витрат на працівників парламенту. Виплати парламентським фракціям також, імовірно, скоротяться до 20 мільйонів євро, це залежатиме від того, скільки фракцій увійде до Бундестагу. Існують також інші витрати, наприклад, на транспорт або офісне обладнання. Економія на будівлях та їх адмініструванні, швидше за все, буде невеликою, адже малоймовірно, що влада відмовиться від значної частини своєї нерухомості навколо будівлі Рейхстагу, зауважують економісти.

Від початку Бундестаг мав нараховувати 598 місць, але з кожними виборами він ставав дедалі більшим через нюанси у виборчому законі.

Проєкт змін до виборчого законодавства нинішній уряд запропонував у 2023 році, щоб запобігти подальшому зростанню парламенту. Федеральний конституційний суд перевірив виборче законодавство та розглянув кілька позовів проти нового виборчого закону і згодом визнав його в основному конституційним за винятком одного пункту. Якщо до осені 2025 року нічого не зміниться, то вибори пройдуть за новими правилами.