Джерело: ukrinform.ua
Іноді складається враження, що комусь хочеться не виграти війну, а просто побути командиром. Якщо не здолати радянщину в армії, ми не зможемо швидко перемогти ворога.

Таку думку висловила офіцерка Групи контролю бойового стресу 1-ї окремої бригади ТРО ім. Івана Богуна Іванна Цімерман (позивний «Ракета») у програмі «Станція Краматорськ», що вийшла в середу. 

За словами військової, здолати радянщину в армії може допомогти саме молода генерація воїнів – компетентні офіцери, які погоджуються на те, що потрібно вчитися новому і застосовувати нові певні методи. «Не всі ті способи, які працювали 20 років тому, будуть працювати зараз. Але це складно зрозуміти деяким офіцерам запасу, яких призвали на службу на початку повномасштабного вторгнення», – зазначила «Ракета».

За її словами, під час бойових дій у Часовому Яру у них був командир, який не беріг життя бійців, давав неадекватні завдання, посилаючи у болото натягувати якісь дроти, коли існувала реальна небезпека ураження FPV-дронами.

«Яким би організованим не було бойове злагодження в роті, один командувач вище рангом якоюсь незрозумілою командою може звести нанівець всі зусилля бійців і результат самої операції», – наголосила офіцерка.

Водночас, запевнила військовослужбовиця, в армії є багато підрозділів з професійними командирами. За її словами, навіть в одній і тій самій бригаді в різних підрозділах буває по-різному: все залежить від командира і його готовності прислухатися до думки підлеглих. «Те, що відбувається в штабі, – це не те саме, що відбувається на полі бою. Молодий ротник зі своєю ротою іноді можуть бачити більше і краще розуміти поточну ситуацію», – зауважила молодша лейтенантка.

На думку Цімерман, молоде покоління в армії здатне змінити хід війни, і це не питання якихось особливих знань чи підходів. «Ми не засліплені званнями і посадами і в нас немає его та великих амбіцій – нам просто хочеться робити свою роботу, виконувати завдання і знищувати ворога», – наголосила вона.

Повне інтерв’ю з офіцеркою Іванною Цімерман можна переглянути на новому Ютуб-каналі Укрінформу.

Як повідомлялося, «Станція Краматорськ» – це спільний продукт Укрінформу та Центру протидії з дезінформацією при РНБО. Головна мета проєкту – через відверту розмову показати особисту життєву історію героя та водночас висвітлити основні російські ІПСО на тему армії та війни.

Ведучі програми Костянтин та Влада Ліберови – документальні фотографи, які фіксують події в Україні з перших днів повномасштабного вторгнення.