Джерело: ukrinform.ua
В Україні планують розробити механізм правової оцінки нових видів зброї, засобів і методів ведення війни.

Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомляє Головне управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки Міністерства оборони.

«Представники Міністерства оборони України в місті Краків (Республіка Польща) взяли участь у семінарі, присвяченому створенню в Україні комплексного механізму правової оцінки нових видів зброї, засобів і методів ведення війни», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, головними цілями заходу, організованого Департаментом юридичного забезпечення Міноборони України та Оборонним інститутом міжнародних правових досліджень США, стало продовження діалогу щодо застосування у збройних конфліктах нових технологій, зокрема автономних систем озброєнь. Також ішлося і про обмеження, які передбачені міжнародним гуманітарним правом до їх використання, обмін досвідом держав щодо механізмів експертизи (в тому числі екологічної) нових видів озброєнь та вивчення гуманітарних наслідків застосування нових технологій.

За словами начальника відділу екологічного аудиту та контролю управління екологічної безпеки Головного управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки МОУ Сергія Савченка, під час семінару сторони обговорили створення та розвиток механізму правової оцінки озброєнь в Україні відповідно до вимог статті 36 Додаткового протоколу I до Женевських конвенцій про захист жертв війни 1949 року.

Крім того, протягом семінару із залученням міжнародних експертів США та Естонії обговорювалися сучасні виклики щодо застосування міжнародного гуманітарного права під час воєнних операцій та використання нових технологій у ході збройних конфліктів.

Під час обговорення Савченко представив презентацію, де були відображені попередні напрацювання у сфері екологічних аспектів запровадження в Україні комплексного механізму оцінки нових видів зброї, засобів і методів війни. За результатами проведених консультацій буде підготовлено спільний звіт з пропозиціями щодо подальших кроків для створення такого механізму в Україні.

Як повідомляв Укрінформ, під час Конференції з питань протимінної діяльності в Україні–2024 (UMAC-2024) країни-партнери оголосили про додаткові зобов'язання на підтримку гуманітарного розмінування на суму майже 70 млн дол.