ТОП-10 рідкісних тварин у світі.

Всесвітній день тварин щорічно святкують 4 жовтня. Саме цей день було обрано Міжнародним конгресом рівно 90 років тому. З нагоди свята ми обговоримо 10 найрідкісніших тварин у світі, які досі існують у дикій природі. Всі рідкісні тварини знаходяться під загрозою зникнення і потребують негайної охорони, інакше вони будуть втрачені для світу назавжди.

Найрідкісніші тварини у світі: ТОП-10

Вакіта (Vaquita)

Найрідкіснішою твариною у світі є вакіта (Phocoena sinus). Вона живе лише в крайньому північно-західному кутку Каліфорнійської затоки в Мексиці. Оскільки 1997 року чисельність популяції становила 567 особин, відтоді вона скоротилася до нинішнього стану 18 особин. Цілком ймовірно, що вакіта вимре протягом десятиліття.

Вакіта (Vaquita) ©commons.wikimedia.org

Носоріг яванський (Javan Rhinoceros)

Яванський носоріг (Rinoceros sondaicus) – індонезійський носоріг, що мешкає тільки в межах одного заповідника на острові Ява. Інших стад не існує, оскільки цей вид вимірявся на всій території свого колишнього регіону, і цей заповідник зайнятий максимальною кількістю тварин, яку він може містити – 68. Основною загрозою для яванського носорога є браконьєрство з метою одержання його рогу.

Носоріг яванський (Javan Rhinoceros) ©Maximilian Pawlikowsky/Shutterstock.com

Вовк рудий (Red Wolf)

Червоний вовк (Canis rufus) — єдиний представник Північної Америки в нашому списку найрідкісніших тварин у світі, але він також є одним із найбільш уразливих видів. Цей вид вимер у дикій природі до 1980 року, але знову завезений у східну частину Північної Кароліни урядом США 1987 року. Ця реінтродукція була настільки успішною, що в цьому регіоні влаштувалося понад 150 тварин.

Вовк рудий (Red Wolf) ©mruizseda/Shutterstock.com

Суматранський носоріг (Sumatran Rhinoceros)

Суматранський носоріг (Dicerorhinus sumatrensis) – наступний у нашому списку рідкісних тварин у світі, і цей носоріг — одна з найбільших під загрозою зникнення великих ссавців, популяції якого збереглися тільки в Індонезії. За останні 30 років їх населення скоротилася більш ніж на 80%, в основному через браконьєрство і втрату довкілля, і, за оцінками, в життєздатних популяціях залишилося лише 30 дорослих особин.

Суматранський носоріг (Sumatran Rhinoceros) ©ylq/Shutterstock.com

Ведмідь бурий гобійський (Gobi Bear)

Гобійський ведмідь (Ursus arctos gobiensis) – підвид бурих ведмедів, що мешкає тільки в пустелі Гобі в Монголії. У дикій природі залишилося менш як 40 дорослих особин, і жоден гобійський ведмідь не міститься в неволі. Цей ведмідь — суворий і наполегливий, якому вдається жити в регіоні, де в середньому випадає менш ніж чотири дюйми опадів на рік.

Ведмідь бурий гобійський (Gobi Bear) ©Joe Riis

Псевдоорикс (Saola)

Саола (Pseudoryx nhetinhensis) – близький родич великої рогатої худоби, але більше нагадує оленя. Їх іноді називають азіатським єдинорогом через рідкість та потайливу поведінку. Саола була виявлена лише в 1992 році у вічнозелених лісах В’єтнаму, і жодне дослідження з оцінки чисельності їхньої популяції не увінчалося успіхом через густі ліси В’єтнаму. Загрози для саоли включають втрату довкілля і безупинне полювання, спрямованого задля задоволення місцевого попиту на м’ясо диких тварин та лікарські засоби. Саола так рідко трапляється на камери-пастки, що дослідники дійшли висновку, що можливо життєздатних стад не залишилося. У неволі саола не зустрічається, а дикій природі їх налічується від 25 до 750 дорослих особин.

Псевдоорикс (Saola) ©The original uploader was Silviculture at Vietnamese Wikipedia / CC BY-SA 3.0 – License

Адакс (Addax)

Аддкс (Addax nasomaculatus) – антилопа, яка раніше жила в пустелях Африки. Сьогодні їх можна знайти лише у регіоні Терміт Тін Тумма у Нігері. Тисячі адаксів живуть у неволі у різних заповідниках по всьому світу, але в дикій природі все ще існує близько 30-90 дорослих особин. Спочатку адакси були сильно скорочені через нерегульоване полювання, а зростання видобутку нафти в їхньому природному середовищі й політична нестабільність привели в регіон ще більше озброєних людей.

Адакс (Addax) ©Damian Lugowski/Shutterstock.com

Пардус амурський (Amur Leopard)

Далекосхідний леопард (Panthera pardus orientalis) – мешканець Амурської області Росії та Китаю. На нього майже виключно полюють через його плямисте хутро, а його популяція зросла приблизно з 14 дорослих особин у 2005 році до приблизно 84 дорослих особин сьогодні. Створення заповідника Далекому Сході Росії дозволило недавньому відновленню цього виду, але відсутність видобутку перешкоджатиме поверненню до колишнього поширення.

Пардус амурський (Amur Leopard) ©Dmitri Gomon/Shutterstock.com

Крокодил філіппінський (Philippine Crocodile) 

Філіппінські крокодили (Crocodylus Mindorensis) почуваються не так добре, як какапо. За оцінками, чисельність дорослої популяції скорочується до 92-137 особин, і це вид сильно фрагментований у внутрішніх водно-болотних угіддях Філіппінських островів. Цей крокодил менший на зріст, ніж його родичі, а довжина найбільшого екземпляра, спійманого в дикій природі, становить менш як дев’ять футів. Їх основними джерелами їжі у дорослому віці є риба, свині, собаки та водоплавні птахи. Найбільшою загрозою для філіппінських крокодилів є вирубка тропічних лісів у регіоні під рисові поля.

Крокодил філіппінський (Philippine Crocodile) ©Peter Wey/Shutterstock.com

Какапо (Kakapo)

Какапо (Strigops habroptila) – нічний нелітаючий папуга з тривалістю життя 60 років, родом з Нової Зеландії. Какапо були повністю спустошені колонізацією острівної держави людиною та подальшою появою в регіоні кішок. Вважається, що папуга вимерла у своєму природному ареалі. Спонсоровані урядом зусилля щодо збереження та переселення призвели до того, що чисельність цього виду нині неухильно збільшується. Тепер на трьох невеликих островах Нової Зеландії мешкає 116 дорослих особин. Цей регіон майже повністю охороняється, і всі дорослі особини відмічені та перебувають під наглядом захисників природи. Тестування дорослих особин репродуктивного віку та додаткове годування показали значне збільшення народжуваності та загальне виживання.

Какапо (Kakapo)  ©Imogen Warren/Shutterstock.com

Джерело: afisha.bigmir.net