Столична комуналка зазнала значних втрат через нічну атаку
Суворі погодні умови вносять додаткові складнощі до відновлення опалення
Київ, 10 листопада. Внаслідок нічних ракетних обстрілів російськими військами об’єктів енергетичної інфраструктури столиці майже 6 тисяч будинків залишилися без теплопостачання. Комунальні служби докладають максимум зусиль, аби якнайшвидше відновити роботу системи, однак суворі погодні умови значно ускладнюють ремонтні роботи.
Катастрофічні наслідки атаки
За даними Київської міської державної адміністрації, близько 5,7 тисячі будинків у Києві залишилися без опалення після чергової повітряної тривоги, яка тривала понад годину вночі 9 листопада. Зазначається, що найбільше постраждали Дарницький, Деснянський та Солом’янський райони.
Фахівці комунальних підприємств негайно розпочали аварійно-відновлювальні роботи, однак процес ускладнений через низьку температуру повітря. Комунальники змушені працювати за складних погодних умов, адже стовпчик термометра опустився до позначки мінус 5 градусів Цельсія.
Складні погодні умови
Мер Києва Віталій Кличко наголосив, що команда міської влади докладає максимум зусиль, аби забезпечити якнайшвидше відновлення теплопостачання у постраждалих районах. Однак, за його словами, негода суттєво ускладнює ремонтні роботи на пошкоджених об’єктах.
“Наразі ми працюємо в авральному режимі, щоб якнайшвидше відновити теплопостачання. Але низькі температури та сильний вітер значно ускладнюють роботу комунальників. Тому закликаю киян з розумінням поставитися до тимчасових незручностей”, – зазначив Віталій Кличко.
Історія повторюється
Нагадаємо, що це вже не перший випадок, коли через російські ракетні обстріли об’єктів критичної інфраструктури в Києві виникають проблеми з опаленням. Аналогічна ситуація спостерігалася й минулої зими, коли через пошкодження теплових мереж без тепла залишалися тисячі столичних будинків.
Тоді комунальникам також довелося працювати в екстремальних погодних умовах, аби якнайшвидше відновити систему теплопостачання. Ремонтні бригади працювали цілодобово, а місцева влада закликала киян дотримуватися заходів енергозбереження.
Схоже, що й цієї зими столичним комунальникам доведеться долати подібні виклики. Адже агресор не припиняє спроб дестабілізувати ситуацію в Україні, зокрема, шляхом завдання ударів по критичній інфраструктурі. Тому й надалі киянам варто бути готовими до можливих перебоїв з теплопостачанням.