Міська підтримка киянам: допомога за пошкоджене житло
Київська міська державна адміністрація продовжує надавати фінансову допомогу мешканцям столиці, чиє житло постраждало внаслідок ворожих атак. Про це повідомляє Укрінформ, посилаючись на дані КМДА.
Заступниця голови КМДА з питань самоврядних повноважень Марина Хонда повідомила, що підтримка надається в рамках міської цільової програми «Турбота. Назустріч киянам». Обсяг одноразової матеріальної допомоги залежить від ступеня пошкоджень: мешканці можуть отримати 10 тисяч гривень або 40 тисяч гривень.
Крім того, місто забезпечує щомісячні виплати у розмірі 20 тисяч гривень на оренду житла для тих, чиї будинки або квартири стали непридатними для проживання. Ця міра спрямована на забезпечення тимчасовим житлом тих, хто втратив свою оселю через агресію. Наразі такою підтримкою користуються 111 осіб, ще 140 звернень перебувають на розгляді.
Оперативне реагування на масовані атаки
Значна частина виплат здійснювалася після масштабних російських обстрілів, що мали місце навесні та влітку поточного року.
Так, після атаки в ніч на 24 травня, за допомогою звернулися 1365 постраждалих мешканців. Станом на сьогодні, виплати вже отримали 1294 особи, загальна сума нарахованої допомоги перевищила 19 мільйонів гривень.
Після обстрілу 2 червня до органів соціального захисту звернулося 1080 постраждалих. Сума виплаченої допомоги склала понад 10,6 мільйонів гривень, охопивши 1032 особи. Наразі триває опрацювання решти заяв.
Черговий акт агресії в ніч на 15 червня також спричинив звернення за допомогою від 514 мешканців. Наразі виплати отримали 224 особи на загальну суму 2,24 мільйона гривень, процес розгляду заяв ще триває.
Найбільша кількість звернень щодо матеріальної допомоги, спричиненої останніми атаками, надійшла від мешканців Голосіївського, Шевченківського, Святошинського та Солом’янського районів.
У КМДА нагадали, що для отримання грошової компенсації у розмірі 20 тисяч гривень, заяви слід подавати через Центри надання адміністративних послуг Києва. Заяви на виплати у розмірі 10 тисяч та 40 тисяч гривень приймають районні державні адміністрації.
Нагадаємо, що в результаті російської атаки 15 червня у місті загинули п’ятеро людей, ще 44 постраждали. Було зафіксовано 26 пожеж на загальній площі майже 6 тисяч квадратних метрів. Повідомлялося про пошкодження щонайменше 26 житлових будинків.