Київ відкрив перший Інтеграційний хаб для внутрішньо переміщених осіб
У столиці України запрацював Інтеграційний хаб, покликаний стати центром підтримки та супроводу для сотень тисяч людей, які були змушені залишити свої домівки через війну. Цей знаковий для країни заклад було відкрито за участі мера Києва Віталія Кличка, представниці Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) в Україні Бернадетт Кастель-Голлінгсворт та голови правління благодійного фонду «Рокада» Наталії Гуржій.
Комплексна допомога на місці
За словами міського голови, на сьогодні у Києві проживає майже 440 тисяч внутрішньо переміщених осіб, з яких 260 тисяч прибули з 2022 року. Місто надає їм доступ до соціальних, медичних, освітніх та матеріальних послуг. Однак, як підкреслив Кличко, однією з найгостріших проблем для переселенців залишається психологічна травма від втрати соціальних зв’язків та звичного середовища. Інтеграційний хаб покликаний створити умови для їх комплексної адаптації.
«Київ формує умови для комплексної підтримки ВПО – від соціальних послуг до матеріальної допомоги», – наголосив Віталій Кличко. Він додав, що лише за останні п’ять місяців поточного року з міського бюджету на різні види матеріальної підтримки вимушено переміщених осіб було спрямовано майже 150