Джерело: unian.ua
Очікується, що Зеленський підпише пакт на саміті лідерів ЄС у Брюсселі.
Очікується, що Європейський Союз підпише в четвер угоду про безпеку з президентом України Володимиром Зеленським, пообіцявши й надалі постачати Києву зброю, військову підготовку та іншу допомогу протягом багатьох наступних років.
В угоді буде викладено зобов’язання ЄС допомогти Україні в дев’яти галузях політики безпеки й оборони, включно з постачанням зброї, військовою підготовкою, співпрацею в оборонній промисловості та розмінуванням, згідно з проєктом, з яким ознайомилося агентство Reuters.
Очікується, що Зеленський підпише пакт на саміті лідерів ЄС у Брюсселі. Офіційно про його візит не було оголошено, але дипломати заявили, що його присутність очікується.
Пакт покликаний доповнити аналогічні угоди, укладені між Україною та її союзниками, оскільки вона продовжує захищатися від вторгнення Росії.
У документі йдеться про те, що в разі “майбутньої агресії” ЄС і Україна мають намір протягом 24 годин проконсультуватися щодо потреб Києва і “швидко визначити” наступні кроки відповідно до зобов’язань.
У проєкті документа ЄС ідеться про те, що його зобов’язання залишатимуться чинними, “доки Україна прямує своїм європейським шляхом”, і їх буде переглянуто найпізніше через 10 років.
У ньому не вказується вартість або кількість майбутньої допомоги. У ньому зазначається, що цього року ЄС погодився виділити 5 мільярдів євро (5,34 мільярда доларів) у фонд військової допомоги Україні. Але він не може обіцяти те ж саме на найближчі роки.
“Подальші зіставні щорічні збільшення можна передбачити до 2027 року”, – йдеться в документі.
Пакти про безпеку для України – деталі
Цей документ є частиною ширших зусиль партнерів України з надання гарантій того, що вони підтримуватимуть Київ у довгостроковій перспективі. Такі країни, як США, Велика Британія, Франція та Німеччина, уклали з Києвом пакти про безпеку.
Офіційні особи заявляють, що такі угоди – це не те саме, що пакт про взаємну оборону між країнами НАТО, а зобов’язання надати Україні зброю та іншу допомогу для зміцнення її власної безпеки і запобігання будь-якому майбутньому вторгненню.