Джерело: unian.ua
Розповідаємо, що робити, якщо подавився і не можеш відкашлятися, а допомогти нікому.
Вдавитися людина може чим завгодно – крихтою, шматочком їжі і навіть власною слиною. Якщо поруч в такій ситуації виявляється хтось ще, то він може допомогти, але так відбувається не завжди – іноді форс-мажор застає потерпілого на самоті. УНІАН з’ясував, куди тиснути, коли подавився, і чи треба кудись тиснути взагалі.
Що робити, якщо подавився один – ефективний маневр Геймліха
Не всі дорослі знають, що потрібно робити, якщо шматок їжі застряг в горлі – багато хто починає бити по спині. Робити цього не варто, так існує ризик “загнати” предмет ще глибше. Краще використовуйте маневр Геймліха – найпоширеніший спосіб врятувати себе від задухи.
Перше, що робити, якщо подавився крихтою або чимось більшим – постаратися викашляти чужорідний предмет. Кашляйте сильно, щоб шматок їжі, що застряг в горлі, вилетів сам. Якщо не виходить, приступайте до наступних дій:
- стиснути руку в кулак, розташувати його між пупком і грудною кліткою, пальцем до живота;
- другу руку покладіть на кулак і міцно тримайте його;
- натисніть кулаком всередину живота, а потім вгору, виконуючи рух у формі літери J;
- якщо не допомогло, натисніть на вказане місце не кулаком, а більш стійким предметом – стільцем, наприклад.
Знадобиться така перша допомога, якщо дитина подавилася, що теж важливо для забезпечення безпеки малюка. Сам він зробити цього не зможе, але ви в змозі обхопити його ззаду і провести таку маніпуляцію.
Якщо у вас не вийшло витягнути предмет з першого разу, повторіть маневр Геймліха ще раз. Навіть не думайте, чи можна піднімати руки вгору, коли подавився – це можна зробити тільки для стабілізації дихання після стресу. Не варто експериментувати з різними методами порятунку, адже ви можете не вгадати, задихнутися і померти.